![](https://kountouris.gr/wp-content/uploads/2012/04/Παρεγκεφαλική-ατροφία.jpg)
Ανεβάσαμε καινούργιο άρθρο στο Νευρο-διάλογοι.
Το σύνδρομο αυτό, επί το ελληνικότερο «μυοκλονική παρεγκεφαλική δυσενέργεια», είναι μια κληρονομική αρρώστια σε πρώιμη ηλικία με δυο συγκεκριμένα χαρακτηριστικά: την αστάθεια και την επιληψία.
Ανεβάσαμε καινούργιο άρθρο στο Νευρο-διάλογοι.
Το σύνδρομο αυτό, επί το ελληνικότερο «μυοκλονική παρεγκεφαλική δυσενέργεια», είναι μια κληρονομική αρρώστια σε πρώιμη ηλικία με δυο συγκεκριμένα χαρακτηριστικά: την αστάθεια και την επιληψία.